logo

Koncert Pieśni Pasyjnych

Wraz z dniem Niedzieli Palmowej weszliśmy w czas Wielkiego Tygodnia, czyli bezpośredniego okresu przygotowania do świąt wielkanocnych.

 
Centrum Wielkiego Tygodnia jest Triduum Paschalne. Z języka łacińskiego „triduum” oznacza „trzy dni”. W tym czasie mają miejsce najważniejsze wydarzenia w roku liturgicznym katolików.
 
Celebrowana jest męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Triduum rozpoczyna się wieczorną mszą świętą w Wielki Czwartek (Msza Wieczerzy Pańskiej), kończy zaś drugimi nieszporami po południu Niedzieli Wielkanocnej.
 
Uczestnicząc w wielkopostnej liturgii, zwróćmy uwagę na treść współczesnych pieśni i chciejmy wziąć udziału w Wydarzeniach, wobec których nie można pozostać tylko niezaangażowanym obserwatorem…
 
My zaś zapraszamy Was do wysłuchania tradycyjnych pieśni pasyjnych wykonanych przez zespół śpiewaczy z CKiP pod kierownictwem Przemysława Łozowskiego i zarejestrowanych w Kościele Parafialnym pw. NMP Królowej Polski w Bystrzycy Starej.
 
Pieśni przypominają o potrzebie i sensie pokuty oraz pomagają przylgnąć do bezgranicznie miłującego i przebaczającego Boga.
 
[embedyt] https://www.youtube.com/embed?listType=playlist&list=PLWXWmJaT60v-LcuKyyd34Otg1Rw9THGrV[/embedyt]

Comments are closed.

Skip to content