logo

Koncert “Lata 20-te, lata 30-te”

Największe przeboje polskiej piosenki na scenie, dynamiczne próby wolnościowego Charlestona, wyćwiczone ekstrawaganckie tango, kwiaty dla pięknie  wystylizowanych Pań oraz kieliszki dla dobrze ubranych Panów, do tego z muzyką na żywo pochodzącą z tamtych czasów.

Te wszystkie składniki definiowały całość wydarzenia pn. „Lata 20.-Lata 30 Podróż sentymentalna”, które wpisało się w historię działalności kulturalnej Gminy Strzyżewice, ale nawet i świata, bo głosy dochodzą nawet zza Oceanu, gdzie w wolnej Ameryce bawiono się wówczas podobnie.

Przechodząc przez próg sali widowiskowej CKiP nagle zaginamy czasoprzestrzeń. Znajdujemy się w kawiarni iście nawiązującej do lat 20 poprzedniego stulecia. „Marian. Tu jest jakby luksusowo” W rzeczy samej jest. Stoliki, dywany , monidła na ścianie oraz lada zastawiona szkłem kryształowym, zaś scena okraszona  klimatycznym oświetleniem z imitującym dymkiem z papierosków w lufce. Sama scenografia zachęca do uczestnictwa i wprowadza nas w urok tamtej epoki, a słowa Gospodarzy lokalu „Szanowni Mesdames et Messieurs, Ladies and Gentelmen, Damen und Herren, Panie i Panowie. Szanowni” od razu definiują wyjątkowe wydarzenie.

Doskonale przygotowana Grupa Teatralna „Rozkapryszeni” z pełnym zaangażowaniem wspięła się na wyżyny jakości i odzwierciedlenia tamtej epoki. I z pełną świadomością trzeba przyznać, że wyszło im to perfekcyjnie. Te radosne chwile pozostaną z nami na długo, tym bardziej, że była to okazja na odrobinę oddechu i odreagowania w tych trudnych czasach, a emocje będą drzemać do następnego wydarzenia, w którym gramofon lub inny instrument będą grać jeszcze  intensywniej.

W wydarzeniu wystąpili: Jarosław Pietrzak, Katarzyna Stec, Justyna Teter, Sylwia Prus-Jamróz, Marta Biały, Mirosław Boguń, Joanna Boguń, Patrycja Boryca,  K Katarzyna Matyjasik, Marta Ciechońska, Marcin Murat, Radosław Prus, Zuzanna Boguń, Kamil Kowalczyk oraz gościnnie: Aneta Gąbka-Berdak, Zuzanna
Boguń, Grzegorz Biały.

O warstwę muzyczną zadbali: Michał Gąbka, Michał Kowalczyk, Patryk Czyżewski, Andrzej Hanaj.

Lata 20. i 30. To wyjątkowe kreacje i stylizacje, a dzięki uprzejmości p. Janusza Sagana- dyrektora ZSZ Nr 1 Mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie udało nam się to osiągnąć, dlatego pięknie i serdecznie dziękujemy uczniom Amelii Lewandowskiej, Danielowi Jargiło, Julii Adamczyk, Katarzynie Chmiel wraz z  opiekunkami - Annie Poniewozik, Agnieszce Maciąg z Technikum usług fryzjerskich z innowacją „wizaż i stylizacja”. Dziękujemy firmie Lub Haft za pomoc w przygotowaniu strojów i dodatków do widowiska.

Podziękowania składamy również panu Tomaszowi Wiechnikowi oraz Reginie Wróbel za użyczenie rekwizytów scenograficznych.

Skip to content