logo

“Kiedyś to było” – archiwalne nagrania na naszej stronie! Zobacz koniecznie!

Kiedyś to było - zapowiedź

Zapraszamy Was polonezem w sentymentalną podróż do lat 90-tych. Postanowiliśmy ocalić od zapomnienia zapisy wydarzeń, które wpisały się w historię naszej małej ojczyzny, ale i całego kraju.

Garsonki, trwała ondulacja włosów i kapelusze. Pierwsze fascynacje trendami z zachodu. Kolorowe oversize’owe marynarki i żakiety z podwiniętymi rękawami.  U facetów, w przypadku luźniejszego dnia, choćby sobotniego dancingu – prawdziwy ortalionowy szyk, a do tego najlepsza fryzura tamtych czasów… „krótko z przodu, długo z tyłu i wąsy na przedzie”, czyli fryzura na tzw. czeskiego piłkarza. Wąsy w tym przypadku to dodatkowe 10 punktów do charyzmy i powodzenia na tanecznych pląsach. Trzeba było się wyróżniać, dlatego niedzielny dress code stawiał na tureckie swetry zakupione na miejscowym targowisku. Świat miał barwy neonowe, a guma Donald, mimo że twarda to i tak każdy zna do tej pory jej smak…

Będziemy cyklicznie publikować archiwalne filmy dotyczące wydarzeń w Gminie Strzyżewice. Dostępne będą w zakładce “Archiwum” widocznej w menu strony oraz na naszym kanale YouTube.

Nagrania pochodzą z archiwum dokumentacyjnego CKiP. Większość nagrań dokumentowane było przez pracowników ówczesnego GZOK oraz mieszkańców gminy.

Jeżeli posiadacie Państwo w swoich zbiorach kasety, na których znajdują się wydarzenia z czasów działalności GZOK oraz CKiP zapraszamy do współpracy.

 

ARCHIWUM DOSTĘPNE JEST TUTAJ!

 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=mNFNqR0mbag[/embedyt]

Comments are closed.

Skip to content