+48 81 562-80-74
logo_szafa

SZAFA GRA

“Szafa Gra” – autorski projekt pracowników CKiP wykorzystujący i poszerzający umiejętności Uczestników zajęć wokalnych prowadzonych w Centrum Kultury. Łączy młodych wokalistów oraz doświadczonych muzyków na jednej scenie. Podczas wspólnych warsztatów wymienione grupy pracują nad wspólnym repertuarem i finałowym koncertem.

Dotychczasowe edycje

Koncert "Szafa Gra"

Pierwsza edycja koncertu odbyła się w 2016 roku kiedy to w ramach feryjnej przygody postanowiliśmy przygotować warsztaty wokalne z instrumentalistami. Ich zwieńczeniem miał być kolejny koncert naszych wokalistów pokazujący ich umiejętności i zdolności, który zamknąć kolejną edycję Ferii z CKiP. Jednak niesieni emocjami i niesamowitym wciągnięciu oraz zaangażowaniu w ten początkowo niewielki i niewinny projekt przygotowaliśmy, całkiem niespodziewanie ogromne wydarzenie, które jak się potem okazało ku naszej uciesze, spotkało się z niesamowitym przyjęciem przez publiczność! Sala i mury Centrum pękały w szwach nie mogąc pomieścić tłumnie przybywających widzów. Muzyka na najwyższym poziomie, instrumentaliści znani z największych polskich scen, atmosfera koncertu, światła, a przede wszystkim umiejętności naszych solistów spowodowały, że ten niewielki koncert stał się cudownym widowiskiem, które postanowiliśmy powtarzać i rozbudowywać. Koncert “Szafa Gra” to coś więcej niż zwykły koncert, to wydarzenie, które pokazuje, że bariery nie istnieją!

Szafa_Gra_II_afisz

Druga edycja wiązała się z lepszym dopasowaniem repertuaru, rozbudową sceny i scenografii, aranżacji przestrzeni. “Szafa Gra #2” nie była już “koncercikiem” feryjnym – nauczeni na podstawie poprzedniego koncertu, została zorganizowana jako oddzielny projekt, gdyż pochłania znaczne pokłady energii, czasu i uwagi. Zwiększona ilość uczestników (28 wokalistów!), piosenki z nowymi aranżacjami, podzielenie koncertu na dwie części, przemyślany repertuar, zaspokajający nawet najbardziej wybrednego słuchacza oraz po raz kolejny – rekordowa publiczność sprawiły, że i w tym roku koncert był wyjątkowy, a emocje po nim nie opadały przez długi czas!