+48 81 562-80-74
Grupa Aktywnych Kobiet powstała po wycieczce do Lichenia w sierpniu 2014 roku. Pani Genowefa Baran, organizatorka tejże wycieczki, zaproponowała utworzenie w Domu Kultury w Piotrowicach Klubu Aktywnych Kobiet. Nasze spotkania rozpoczęły się od września 2014 roku pod przewodnictwem Pani Gieni, kobiety aktywnej znającej tajniki tej organizacji, z liczbą piętnastu kobiet chcących aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Program naszych zajęć obejmuje między innymi warsztaty artystyczne, w tym: wiklina papierowa, stroiki świąteczne, kwiaty z krempliny papierowej, kartki okolicznościowe trójwymiarowe, palmy wielkanocne, filcowanie, decoupage a także warsztaty kulinarne: w szkole w Rechcie z udziałem kucharzy z restauracji w Lublinie oraz w Centrum Kultury w Piotrowicach, gdzie swoją obecność zaznaczyła Telewizja Lublin.

Nasze Panie brały udział w metamorfozach organizowanych w Bychawskim Centrum Kultury oraz dwa razy w Centrum Kultury w Piotrowicach, gdzie gościnnie wystąpiła „Maciejowa Kapela”.

Przy  okazji Świąt Wielkanocnych zorganizowałyśmy z pomocą wolontariuszy ze szkoły w Bystrzycy Starej loterię fantową na rzecz niepełnosprawnego dziecka mieszkającego na terenie naszej gminy. Zorganizowałyśmy również wiele wyjazdów, między innymi: na basen do groty solnej ogrodu botanicznego, do Teatru Osterwy w Lublinie na sztukę pt. „Wiele hałasu o nic”. Wzięłyśmy również udział w spotkaniu w Jabłonnej z Panią Bożeną Dykiel- aktorką w programie „Kuchnia Pani Bożeny”. Wyjeżdżaliśmy do Cycowa na Święto Ziemniaka, do Piotrkowa na spotkanie Aktywnych Kobiet z województwa. Podobne spotkania odbyły się także w Bychawie, Mirczu i Józefowie nad Wisłą. Miałyśmy również spotkanie integracyjne w Gospodarstwie Agroturystycznym u Pani Gieni.

W każdy czwartek o godzinie 18.00 w Centrum Kultury w Piotrowicach spotykamy się na naszych zajęciach. Mile widziane są Panie, które chcą z nami przebywać i współpracować. Zapraszamy.

Ewa Wilczyńska i Irena Prus


Spotkania odbywają się w każdy:

Czwartek
18:00 – 21:00