Pracownia Ceramiki
lipiec 04, 2017
Zajęcia Bezpłatne
Środa 16:00-16:45 grupa młodsza
Środa 16:00-16:45 grupa młodsza
Instruktor Szczepan Kasiura

Zajęcia ceramiczne, to przede wszystkim niesamowita frajda dla dzieci! Każde dziecko uwielbia się brudzić, a zabawa z gliną, zgniatanie, ubijanie, rozciąganie sprawiają, że uczestnicy zajęć tworzą niesamowite formy i figurki.

Podczas zajęć dziecko poznaje cały proces tworzenia ceramicznych kształtów z różnorodnych mas. Uczy się sposobów ich modelowania, a także zmiany kolorów stworzonych figur. Poznają takie techniki ceramiczne jak:

  • modelowanie techniką wygniatania,
  • lepienie z wałeczków,
  • tworzenie różnorodnych form z płatów gliny z wykorzystaniem reliefów wklęsłych i wypukłych, jak również form ażurowych,
  • toczenie na kole garncarskim.

Podczas zajęć uczestnicy poszerzają swoją wiedzę z zakresu ceramiki. Uczą się czym różni się glina od mas ceramicznych, czy też garncarstwo od ceramiki. Dowiadują się jak należy wygniatać i tworzyć różnorodne kształty, w jaki sposób można nadać im piękną strukturę oraz kolory.

Praca z gliną wpływa pozytywnie na rozwój dzieci. Uczy pracy w skupieniu, cierpliwości, rozwija kreatywność, a także wycisza. Rozwija wyobraźnię oraz co najważniejsze zdolności manualne.

 

Skip to content