+48 81 562-80-74
Nauka gry na Gitarze
Lip 04, 2017
Zajęcia Płatne
Wtorek 14:20 - 15:15
Wtorek 15:30 - 16:15
Wtorek 16:30 - 17:15
Wtorek 17:30 - 18:15
Wtorek 19:00 - indywidualne
Godziny zajęć dostosowywane są przez Instruktora
Instruktor: Jakub Kotynia

Nauka gry na gitarze obejmuje podstawowe wiadomości z zakresu budowy instrumentu jego historii i wykorzystania. Uczestnicy zapoznają się z wiadomościami z zakresu teorii muzyki. Wykonują ćwiczenia pozwalające opanować umiejętności gry na instrumencie. Tok nauczania jest uzależniony od stopnia zaawansowania uczestnika. Celem zajęć jest praktyczna nauka gry na instrumencie, poznawanie nut, technik muzycznych, a także rozwinięcie zdolności i wrażliwości muzycznej.

Jakub Kotynia – jest gitarzystą, kompozytorem, aranżerem oraz pedagogiem. Jest absolwentem Wydziału Kompozycji, Edukacji, Interpretacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.
W 2002 roku ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w Lublinie. Na swoim koncie ma między innymi udział w finale Mistrzowskiego konkursu Gitary Jazzowej im. Marka Blizińskiego Guitar City 2008 oraz udział w Old Jazz Meeting Złota Tarka 2011.Wraz z zespołem Double Decker zajął II miejsce na konkursie jazzowym Jazzda 2010 oraz III miejsce na konkursie Europejskie Integracje Muzyczne 2010. Jest także laureatem nagrody burmistrza Miasta Świdnik w dziedzinie Debiuty Artystyczne. Jakub jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej UMCS w Lublinie. Jest także pedagogiem w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego.
Jest również pomysłodawcą i organizatorem „Otwartych Warsztatów Jazzowych” w Lublinie realizowanych dzięki uzyskania Stypendium Prezydenta Miasta Lublin
Jest autorem muzyki na debiutanckim albumie Ani Michałowskiej „Snów Pejzaże” ,
a także członkiem zespołów: Circle of Bards, Cuatro Manos.
Od niedawna współtworzy kwartet BoMuLeKo wraz Mariuszem Bogdanowiczem, Tomaszem Muchą i Michałem Lewartowiczem.​