logo

Aktywne wakacje z CKiP – Lato w Teatrze i EtnoPolska! Zapisz się już dziś!

Dwa miesiące, dwa wielkie projekty przed nami! Na całe szczęście możemy Wam ogłosić, że otrzymaliśmy pozwolenia na realizację projektów, na które otrzymaliśmy dofinansowania w tym roku. Trzy miesiące niepewności i oczekiwania przemieniły się na to, że będziemy mogli zrealizować wakacyjne przygody!


“Wyloguj się do zieleni” – Lato w teatrze (27.07-09.08 2020 r.)

Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny możemy zorganizować dla Was dwa tygodnie niezapomnianej przygody! Zaangażowanie młodzieży w poprzednich edycjach lwt (2017 i 2019) w ramach przygody zwanej „Oranżada w słońcu” wykreowało dla mieszkańców sentymentalne i wartościowe wydarzenie. Wehikuł czasu został pozbawiony drogocennego paliwa, ale program lato w teatrze trwa dalej.

Zdajemy sobie sprawę, że ostatnie miesiące wprawiły Nas wszystkich w dziwny czas niepewności i przestoju, a zajęcia szkolne bez kontaktu z rówieśnikami i ulubionymi nauczycielami, to jednak nie to samo, zaś nauka on-line jest nie lada wyzwaniem.
Dlatego temat tegorocznego lata w teatrze pomoże Nam wszystkim WYLOGOWAĆ SIĘ z obecnej sytuacji!!

Kochani, zapraszamy Was do wzięcia udziału w projekcie „Wyloguj się do zieleni”
Zbudujemy „bazy”, ścieżki, szałasy, tor przeszkód, „małpi gaj”, czyli taką scenografię, która z pewnością odwoła się do sentymentalnych czasów spędzanych przez rodziców uczestników.

Będziemy realizować się teatralnie, muzycznie, rytmicznie, plastycznie, scenograficznie. A przede wszystkim będziemy wspaniale się bawić, by stworzyć kolejne wyjątkowe widowisko.

Wchodzimy w zielone! czyli będziemy czerpali siłę z natury i z tego co nas otacza!

W ramach półkolonii zapewniamy:

  • 6h warsztatów dziennie (teatralne, muzyczne, scenograficzno-plastyczne)
  • wyżywienie w postaci obiadu
  • wspaniałą atmosferę
  • włączenie się w spektakularne widowisko

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną przewidujemy selekcję zgłoszeń ze względu na ograniczoną ilość osób, zaś warsztaty odbędą się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Projekt dla dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat.

 

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na: https://ckip-piotrowice.eu/lwt2k20/

 

 


 

“Zagraj nam muzyczko” – EtnoPolska (lipiec – wrzesień 2020 r.)

Gmina Strzyżewice to miejsce, gdzie przez wiele lat odbywało się mnóstwo wydarzeń artystycznych uwzględniających kulturę ludową. W latach 70-tych grupy śpiewaczy prezentowały się  m.in. na Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.. 

W oparciu o dawne czasy, chcemy zaangażować osoby, które kiedyś zajmowały się krzewieniem kultury ludowej oraz mają wiele spisanych utworów, przekazów i bajań. Z uwagi na zmiany jakie zaszły w życiu społeczeństwa, wiele osób zrezygnowało z udziału w projektach muzyczno-śpiewaczych.

Proponujemy udział w projekcie, w którym chcemy powołać grupę śpiewaczą, która zaprezentuje się na finałowej potańcówce. Będziemy wspólnie bawić się będzie przy dźwiękach orkiestry dętej oraz kapeli z naszego regionu, która zabierze nas w dawne czasy tupania w drewniane podłogi. 

Kogo szukamy:

  • Dzieci
  • Młodzieży
  • Dorosłych

Co zapewniamy:

  • Udział w ciekawej przygodzie śpiewaczej i poznanie tradycji naszego regionu
  • Udział w warsztatach muzyczno-wokalnych
  • Dobrą zabawę i integrację
  • Potańcówkę z udziałem kapeli 

Warsztaty odbywać się będą od lipca do września 2020, jeden raz w tygodniu.

Prowadzenie: 

Przemysław Łozowski – Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Założyciel dętej orkiestry klezmerskiej „Chojzes Klezmorim”, działającej w latach 2001-2007 przy ACK Chatka Żaka w Lublinie. Od 2007 roku mieszka w Irlandii, gdzie jest współzałożycielem (jako muzyk i pedagog) dwóch szkół polonijnych, prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi w Polskiej Bibliotece w Dublinie. Założyciel „The SuperTonic Orchestra” – zespołu promującego muzykę tradycyjną z terenów Rzeczypospolitej. Aktywnie animuje życie społeczno-kulturalne Polonii w Irlandii.

Anna Różycka – studiowała na AM w Katowicach oraz KUL, pracuje i tworzy  głównie w dziedzinie muzyki, zwłaszcza muzyki ludowej i tradycyjnej. Gra  na suce biłgorajskiej, fideli płockiej, skrzypcach, mazankach,  mandolinie, cymbałach, śpiewa, uczy gry i śpiewu, prowadzi zapis  ginących pieśni i etnograficzne wyprawy terenowe, zajmuje się opracowaniem i aranżacją pieśni ludowych.Od 1984 roku prowadzi czynne  życie koncertowe, od 1992 roku prowadzi działalność edukacyjną,  etnograficzną i popularyzatorską. Jest osobą odpowiedzialną za  wyszukiwanie, zbieranie, opracowywanie i aranżacje pieśni w zespole  „Kapela Drewutnia”.

Projekt ma na celu aktywizację społeczności lokalnej Gminy Strzyżewice poprzez odbudowanie tradycyjnych działań, które jeszcze niedawno były doskonale zakorzenione w regionie. W trakcie jego realizacji chcemy skupić się na przekazach pochodzących od pokoleń, które funkcjonowały i były związane z ziemią strzyżewicką. Pragniemy stworzyć grupę śpiewaczą, której repertuar oparty będzie na spisanych utworach przez byłe członkinie zespołów ludowych na terenie Gminy.

Grupa ta stworzy międzypokoleniowy zespół śpiewaczy złożony z dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, który przygotuje repertuar pod kierunkiem doświadczonych  instruktorów śpiewaczy, muzyków. By wzmocnić lokalną tożsamość kulturową i zachęcić do uczestnictwa w kulturze całość zostanie zaprezentowana finałowej potańcówki, na której przybliżymy mieszkańcom utwory, które w dawnych latach budowały naszą kulturę ludową. W ramach finału zaprosimy również zespół wykonujący muzykę tradycyjną znany z polskich i zagranicznych scen.

 

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na: https://ckip-piotrowice.eu/etnopolska/

 

Comments are closed.

Skip to content